BLOG << zobacz wszystkie wpisy

18 października 2012,

Robotnicy

2 Tm 4,9-17a · Ps 145 · Łk 10,1-9

Czy może być lepszy fragment Ewangelii po wczorajszym spotkaniu wspólnoty niż ten, który opisuje jak Jezus rozesłał 72 na głoszenie Ewangelii?
Mówił im: „żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”. To smutne, że 2000 lat po tamtym spotkaniu ciągle jest za mało robotników. Dalej prosimy Pana, aby posłał robotników na swoje żniwo. Może Pan posyła Ciebie?
W krakowskich Duszpasterstwach akademickich jest 1500 studentów (tak wczoraj powiedział bp Grzegorz). To około 1% wszystkich krakowskich żaków. Ale ten jeden procent, gdyby usłyszał wezwanie i poszedł na żniwo, tak na poważnie z wiarą miłością i oddaniem, to mógłby dokonać zmiany w owych 99% pozostałych. Dlaczego? Bo z nami jest Pan i to On posyła robotników na Swoje Żniwo. Prośmy więc Pana, aby wysłał tych robotników (to znaczy między innymi nas) na żniwo. Gdy otworzymy swoje serca i usłyszymy wezwanie mamy szansę pójść w autorytecie Boga i głosić orędzie: „przybliżyło się Królestwo Boże!”. Mamy autorytet do przekazywania znaku Bożego pokoju. Możemy dzięki autoretytowi uzdrawiać chorych. Tylko czy wystarczy nam wiary, by podjąć wezwanie?