baner-formacja

Istnieje wielka potrzeba, aby ci, którzy zaufali Jezusowi jako swemu Panu i Zbawicielowi, i którzy dalej doświadczyli działania Bożego Ducha, formowali się w wierze i ciągle przyjmowali Boże błogosławieństwo.

W każdym cyklu formacji planujemy 8 spotkań odbywających się co dwa tygodnie. Najbliższy cykl wystartuje w połowie lutego i będzie trwać, z pewnym zapasem czasu do połowy czerwca. Grupy będą mieć  góry ustalone dni i godziny każdego spotkania.

Zachęcamy do tego by spotkania odbywać na zmianę u różnych członków grupy. Można też spotkać się w kawiarni czy na pikniku. Dołożymy też starań by w miarę możliwości udostępnić na ten cel jakieś sale w Domu Katolickim lub w Duszpasterstwie. Każda grupa będzie się składała z 5 do 8 osób. W skład grupy będzie wchodził jej lider oraz przynajmniej jeden pomocnik. Będą one działać podobnie jak grupy na Alpha, z tą różnicą, że każda grupa spotykać się będzie oddzielnie w jednej z dostępnych sal, w czyimś mieszkaniu, lub nawet w kawiarni.

Ta propozycja jest otwarta dla wszystkich członków wspólnoty Góra Oliwna. Zapisy przez formularz internetowy trwać będą do końca roku.

Będziemy w grupach odkrywać co Pismo Św. mówi na interesujące tematy związane z naszym codziennym życiem. Pomogą nam w tym nagrane przez Nickiego Gumbela, współtwórcę Alphy i przetłumaczone na język polski konferencje z cyklu “Żyć jak uczeń Jezusa” . Każde spotkanie rozpocznie się od wspólnego obejrzenia nagrania na temat, o którym potem można będzie wspólnie porozmawiać.

Planowane tematy to:

  • Jak przemienić świat wokół Ciebie?
  • Jak sobie radzić z gniewem?
  • Jak żyć życiem integralnym?
  • Jak radzić sobie z konfliktem?
  • Jak zostać hojnym dawcą?
  • Jak przestać się zamartwiać i zacząć żyć?
  • Jak odpowiedzieć na największe wezwanie?
  • Jak podejmować ważne decyzje?

Choć obecny cykl kończy się w czerwcu, już od października zaprosimy wszystkich na kolejny. Tym razem propozycji będzie kilka i postaramy się każdemu wybrać najlepszy dla niego zestaw tematów!

Czy formacja faktycznie jest istotna dla mojego życia wiary?

Formacja w małych grupach wydaje się już nie być opcją, ale koniecznością dla tych, którzy pragną trwać w Chrystusie. Dzieje się tak z powodu zmasowanego ataku na wartości chrześcijańskie ze strony tego, co Biblia nazywa „światem” oraz oddzielenie Jezusa od współczesnego życia. Zgodnie ze słowami o. Raniero Cantalamessy – Jezus nie jest już obecny w podstawowych dialogach dzisiejszego człowieka, na przykład dialogu wiary z nauką, jest również wyparty na margines egzystencji człowieka.

Chodzi nie tylko o przetrwanie, o pozostanie wiernym Chrystusowi, ale o to, by być Jego owocnym i odważnym świadkiem. Do takiej bowiem postawy wzywa nasz Zbawiciel i Stwórca. To my mamy przemieniać świat. Mamy czynić uczniów ze wszystkich narodów zgodnie z wezwaniem zapisanym w Ewangelii wg. św. Mateusza (Mt 28, 18-20) i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu (Mk 16, 15).