Diakonie wspólnoty

Jezus przyszedł, aby wprowadzić nas w świat spraw „z Ducha”, spraw pięknych, szerokich i bogatych, zarówno pod względem intelektualnym, jak i egzystencjalnym: przeżywania doświadczenia. Najwłaściwszym miejscem przeżywania takiego doświadczenia jest właśnie wspólnota. To ona najlepiej uczy dawania i brania w poczuciu radości i spełnienia.

Zapraszamy do dołączenia do diakonii naszej wspólnoty. Do rozwijania swoich talentów i darów oraz dzielenia się swoimi umiejętnościami. Odkryj rzeczywistość głębokich więzi, budowanych w kontekście wiary i wzajemnej służby.

Gościnność

Dzięki niej może odbywać się każde spotkanie – przygotowuje salę, poczęstunek oraz sprzęt dla ekipy muzycznej. Potrzebne są każde umiejętności i troszkę wolnego czasu. Wystarczy przyjść pół godziny wcześniej przed każdym spotkaniem lub zostać chwilę dłużej, aby razem posprzątać. Poszukujemy też osób, które chciałyby na stałe podjąć się kilku odpowiedzialności.

Więcej informacji:
Katarzyna Liro (pastorat akademicki)liro.katarzyna @ gmail.com
Anna Kilian i Karol Tomczak (pastorat pracujących)anna.z.kilian @ gmail.com

Modlitwa i Posługa Wstawiennicza

Organizuje różne spotkania modlitewne w naszej wspólnocie i przygotowuje do posługiwania modlitwą wstawienniczą. Dołącz, jeśli chcesz wraz z nami odkrywać i pogłębiać swój dar modlitwy.

Więcej informacji:
Piotr Raś (pastorat akademicki)raspiotr @ gmail.com
Darek Łachmanek (pastorat pracujących)dariuszlachmanek @ gmail.com

Uwielbienie

Zajmuje się oprawą muzyczną i modlitewną podczas spotkań i wyjazdów wspólnoty oraz kursów Alpha. Zapraszamy osoby utalentowane muzycznie i grające na instrumentach, które mają w sercu pragnienie oddawania Bogu chwały.

Więcej informacji:
Klaudia Szewc i Anna Kumorek (pastorat akademicki)
Katarzyna Filipiak (pastorat pracujących) – katarzyna.a.filipiak @ gmail.com

Media i Komunikacja

Wykorzystuje Internet i multimedia, aby wspierać działania pozostałych diakonii oraz umożliwiać żywy przekaz informacji we wspólnocie. Dołącz, by doskonalić swoje talenty informatyczne, graficzne lub twórcze, w projektach tworzonych z sercem i pasją dla Boga! Zapraszamy do kontaktu osoby chętne do robienia zdjęć na spotkaniach, tworzenia grafik na stronę oraz zarządzania naszym profilem na facebooku. Czekamy też na Wasze pomysły!

Więcej informacji:
Natalia Dudka (media społecznościowe)n.dudka.krk @ gmail.com  tel. 721121356
Marek Filipiak (strona internetowa)filipiak.marek @ gmail.com

Ewangelizacja

Jej misją jest przygotowywać i wyposażać do dawania świadectwa o żywym Bogu w naszych środowiskach nauki i pracy. Zapraszamy do kontaktu osoby, które czują powołanie do ewangelizacji i chciałyby współtworzyć tę diakonię.

Więcej informacji:
Iwona Kurek – kurek_iwona @ interia.pl

Wolontariat

Realizuje swoje cele głównie poprzez opiekę nad starszymi i ubogimi osobami z naszej parafii. Regularne odwiedziny, pomoc w zakupach i porządkach oraz pełne miłości, życzliwe i cierpliwe towarzyszenie. Zapraszamy do kontaktu osoby, które są gotowe regularnie posługiwać w ten sposób.