Duchu Święty oczekujemy Cię!
Zesłanie Ducha Świętego
niedziela 19. maja 2013

Już niedługo będziemy przeżywać Święto Pięćdziesiątnicy. W tym czasie wyczekujemy obfitego wylania się Ducha Świętego na Kościół, naszą wspólnotę oraz każdego z nas.

Oczekujemy Ducha Bożego, który został nam obiecany przez Jezusa. Ducha pokoju i jedności. Ducha, w którym mamy bliską i trwałą relację z naszym Ojcem w Niebie.

W tym wyjątkowym czasie duchowych przygotowań zachęcamy do wysłuchania dwóch nauczań o. Mariusza Orczykowskiego OFMConv, wygłoszonych dla naszej wspólnoty podczas Sylwestra 2012 w ramach weekendowego cyklu nauczań „Co Duch Święty czyni w Kościele”.

Część 1. Jedność

Część 2. Modlitwa

A po duchowym przygotowaniu…

W sobotę 18. maja zapraszamy wszystkich na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego do Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie udamy się z całym naszym duszpasterstwem (wyjazd o 20:30 autokarem spod DA). Czuwanie rozpocznie się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Następnie wspólna modlitwa, konferencja bpa Grzegorza Rysia, o godz. 24:00 Eucharystia, a po niej wspólny powrót (zorganizowany).

W niedzielę 19. maja spotykamy się natomiast na Wspólnym spotkaniu wspólnoty, które rozpoczniemy Eucharystią o godz. 9:00 w kaplicy DA. W programie m.in. nauczanie ks. bpa Grzegorza Rysia „Duch, który odnawia i ewangelizuje Kościół”. Więcej szczegółów tutaj.

 

„A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.”

Ewangelia Jana 14, 26