Wyprawa wgłąb więzień świata

Dzień: 7 stycznia 2016, Godzina: 19:00
Spotkania pracujących

W najbliższą sobotę odbędzie się w Krakowie szkolenie przygotowujące do prowadzenia Alpha w Więzieniu. Poprowadzi je Peter Jones, który odpowiada za rozwój tego typu Alpha na świecie. Peter przylatuje do Krakowa już w czwartek, m. in. po to, by spotkać się z różnymi osobami zaangażowanymi w pracę z więźniami, odwiedzić zakład karny w Wadowicach itp., ale udało nam się zaprosić go, żeby powiedział nauczanie także do nas!
Jeżeli chodzi o samego Petera, to zanim został Menedżerem ds. rozwoju Alpha w Więzieniu na świecie, przez 7 lat prowadził Alpha we wszystkich kategoriach więzień w Wielkiej Brytanii i pracował jako pastor wśród trudnej młodzieży na angielskich ulicach. Obecnie na całym świecie szkoli zespoły do pracy wśród więźniów i – co ciekawe – studiuje kryminologię oraz prawo karne. Prywatnie jest mężem Nigeryjki o imieniu Titilola, z którą ma dwoje nastoletnich dzieci.
W najbliższy czwartek Peter opowie nam historię tego, jak zaangażował się w posługę w więzieniach i podzieli się owocami, jakie z różnymi zespołami zebrali w czasie 8 lat trwania tej posługi. Ma podobno wiele historii nawróceń i uzdrowień w więzieniach, więc będzie czego posłuchać :) Temat konferencji to „Wyprawa wgłąb więzień świata”.